2104/​328

Fire grønlandske figurer af udskåret fedtsten i form af fangere og trommedanser, med redskaber af træ og tak. Sign., bl.a. Thorsen. 20.-21. årh. H. 12,5–33. (4)

Enkelte mindre mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

1.800 kr.

17 bud

237551 (Autobud) 1.800 kr.
952204 1.750 kr.
237551 (Autobud) 1.700 kr.
952204 1.650 kr.
237551 (Autobud) 1.600 kr.
952204 1.550 kr.
237551 (Autobud) 1.500 kr.
952204 1.450 kr.
237551 (Autobud) 1.400 kr.
952204 1.350 kr.
237551 (Autobud) 1.300 kr.
1031824 1.250 kr.
237551 (Autobud) 1.000 kr.
1031824 950 kr.
237551 (Autobud) 850 kr.
1031824 800 kr.
237551 750 kr.