2104/328
Fire grønlandske figurer af udskåret fedtsten i form af fangere og trommedanser, med redskaber af træ og tak. Sign., bl.a. Thorsen. 20.-21. årh. H. 12,5–33. (4)
Enkelte mindre mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud