Erindringsmedaillen i anledning af Hans Kongelige Højhed prins Henriks 75 års fødselsdag (Em.11. juni 2009) i lyseblåt bånd samt bjælke m. kronet H i sølv. Adversen er identisk med H.M. Dronningens Belønningsmedaille (Bahnsen), men bærer på reversen et dobbelt korslagt H - smukt eksemplar samt en sjælden broche fra samme begivenhed med Ag 925/1000 sølvstempel på revers.
Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).
Minimal aldersslitage.
H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018
15 bud