912/289
Lynn Chadwick (f. London 1914, d. Lypiatt Park 2003)
“Miniature figure IV”, 1978. Stemplet 78, 781, 14/30. Patineret bronze. H. 7. B. 10. D. 11.
Litteratur: Farr & Chadwick nr. 781. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Moderne malerier, skulpturer og grafik, 7. marts 2023
Vurdering
Hammerslag