2118/713
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition. Sign. PK 85, 84/200. Litografi i farver. Lysmål 74×53.
Litteratur: Wivel nr. 50.
Undersøgt i ramme. Original stand, men glasset har en lille revne i nedre højre hjørne.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag