12015/​116

Thorvald Petersen (f. Odense 1899, d. 1988)

Opstillling med blomster og vase på et bord. Olie på lærred. Sign. 71×58 cm.

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

1.700 kr.

10 bud

(Autobud) 1.700 kr.
1.650 kr.
1.500 kr.
1.450 kr.
(Autobud) 1.400 kr.
1.400 kr.
(Autobud) 1.350 kr.
1.300 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.