Peter Mandrup (f. København 1949, d. 2009)
Komposition. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred med opklistret papir. 130×97. Uindrammet.
Original stand. Det brune langs kanterne og i bunden er en del af værket. Det opklæbet papir sidder ikke helt tæt på lærredet.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
17 bud