Dansk maler, 19. årh.
Eksercits ved Rosenborg. Usigneret. Pen og vandfarve på papir. Stemplet verso med kronet ejermonogram CA for Kong Christian X og Dronning Alexandrine af Danmark. Lysmål 22×35.
Proveniens: Christian X og Dronning Alexandrine af Danmark; sønnen Arveprins Knud af Danmark; datteren Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).
Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018
18 bud