2431/​5

H.E. Holst, Kjöbenhavn

Dansk regulatorur med kompensationspendul i kasse af mahogni og nøddetræ, urskive med romertal og værk med sekundviser. Sign. H. E. Holst Kiøbenhavn. 20. årh.s begyndelse. H. 140. B. 43. D. 40.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul samt optræksnøgle medfølger.

Fra i Lyngby

Ure ▸ Standure

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

14 bud

1095659 13.000 DKK
164230 12.500 DKK
1007120 (Autobud) 12.000 DKK
164230 11.500 DKK
1007120 (Autobud) 11.000 DKK
164230 10.500 DKK
1007120 (Autobud) 10.000 DKK
164230 9.500 DKK
1007120 9.000 DKK
164230 8.500 DKK
1095659 (Autobud) 8.000 DKK
164230 8.000 DKK
1095659 7.500 DKK
925594 7.000 DKK