2431/5
H.E. Holst, Kjöbenhavn
Dansk regulatorur med kompensationspendul i kasse af mahogni og nøddetræ, urskive med romertal og værk med sekundviser. Sign. H. E. Holst Kiøbenhavn. 20. årh.s begyndelse. H. 140. B. 43. D. 40.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul samt optræksnøgle medfølger.
Vurdering
16 bud
1095659 (Autobud) | ||
928797 | ||
1095659 | ||
164230 | ||
1007120 (Autobud) | ||
164230 | ||
1007120 (Autobud) | ||
164230 | ||
1007120 (Autobud) | ||
164230 | ||
1007120 | ||
164230 | ||
1095659 (Autobud) | ||
164230 | ||
1095659 | ||
925594 |