Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition fra mappen “Von Kopf Bis Fuss”. Sign. Jorn 67, epreuve d'artiste. Litografi i farver. Bladstørrelse 90×62,5.
Litteratur: Van de Loo nr. 309.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Undersøgt i ramme. Nogle håndteringsmærker og mindre folder.
CoBrA, 13. december 2022