1607/747
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Syveren”. Et sæt på ti skalormede stole med rødviolette formbøjede sæder, stel af forkromet stål. Model 3107. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1979. (10)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 16. februar 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||