2416/534
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“JH 713”. Et par lænestole af mahogni. Ryg og sæde betrukket med grå uld. Udført og mærket hos snedkermester Johannes Hansen. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Betræk med mindre pletter.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag
18 bud