Dansk maler, 19. årh.s begyndelse
Opstilling med en broget buket blomster i en glasvase stående på et bord. Sign. monogram. Olie på lærred. 49,5×39,5.
Mindre retoucheringer. Mærker efter blændrammen synlige på forsiden. Krakeleringer. Få minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
10 bud