2442/962
Dansk møbeldesign
Rullebord af teak med hollandsk udtræk, ene ende med sort formica. Udført og mærket hos MH Møbler/Madsen & Hansen, Svendborg. 1960'erne. H. 60,5. L. 75/119. B. 49.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 15. oktober 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|