2439/1583
Senempire prismekrone med stel af forgyldt messing og bronze med otte lysarme, behængt med prismer. 19. årh.s begyndelse. H. 115. Diam. 87.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde”. Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage. Der garanteres ikke for den elektriske funktion. Almindelig brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
40 bud