2039/​857

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Reol af teak på stel af bøg. Udført hos Søborg Møbelfabrik. H. 87,5. B. 100. D. 31,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 22. september 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
(Autobud) 1.800 DKK
1.750 DKK
1.500 DKK