2250/​274

Japansk Bizen figur af stentøj i form af guderne Fukurokuju & Hotei siddende på en sæk. Utydeligt stemplet. 19.-20. årh. H. 12.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

250 DKK