Foto endnu ikke klar
888/140
Nøstetangen karaffel med slank hals af glas med grålig sats, rektangulær med afskårne hjørner, sider med forgyldt slibning, henholdsvis rokoko kartouche hvori ejerinitialer MMB og tekst “Lad os altid være glade, elsk din ven og ingen hade”. Norge, 1760–1770. H. 19,5 cm.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: varia@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019
Vurdering
Hammerslag