2412/117
Lille kurv og skål på fire ben af sølv, gennembrudte, med blå indsats. kurv med bladranker. 20. årh. Vægt 430 g. L. 12 cm. Diam. 16,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud