2431/259
Tre næsten identiske Rokoko armstole af nøddetræ, armlæn, ryg og sæder betrukket med blomstret møbelstof, udskåret med blomster og cabriole ben. 18. årh. (3)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med hårdt slid på to af stolene. Restaureret.
Vurdering