2437/69
Stort kinesisk fad af porcelæn, dekoreret i famille verte stil med slagscene. Med stand af træ. 20.-21. årh. Diam. 61,5 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag
20 bud