2441/757
Ib Kofod-Larsen (f. 1921, d. 2003)
Skænk af palisander. Front med fire låger og fire skuffer. Udført hos Faarup Møbelfabrik. H. 85. B. 240. D. 51.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Finérafslag og hak. Hylder mangler.
Vurdering