2444/​608

Dansk møbeldesign

Tre-personers sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med mønstret møbelstof. 1930'erne. L. 190.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?