Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse
Cirkusartister. Usigneret. Dateret Chicago 1915. Olie på lærred. 51×41.
Én reparation/lap på bagsiden. En flænge (ca. 3 cm). Enkelte mindre afskalninger. Enkelte minimale krakeleringer. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
35 bud