2114/1007
Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)
Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)
Pendel med skærme af børstet kobber. Udført hos Nordisk Solar Compagni, 1960'erne. Diam. 55.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 6. april 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||