Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
En vinterdag på Kongens Nytorv. Der flages hos Magasin du Nord. 1918. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 65×100.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 443, 1982 nr. 270, afb. i farver s. 173.
Malerier og tegninger, 30. november 2021