2119/​50

Armstol af udskåret og mørkpoleret bøgetræ, svungne armlæn, cabriole ben. Rokokoform. 19. årh.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag