2439/1843
Niels Roth Andersen
Ovalt sofabord af mahogni med kehlet kant. Udført og mærket hos snedkermester Niels Roth Andersen. H. 54. L. 125. B. 70.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Auktion
Danske Banks gamle hovedsæde – online salg del II, 24. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
19 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||