2439/1843
Niels Roth Andersen
Ovalt sofabord af mahogni med kehlet kant. Udført og mærket hos snedkermester Niels Roth Andersen. H. 54. L. 125. B. 70.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
931551 | ||
1083314 |