2438/​570

Bo Bonfils (f. København 1941)

“Udstillling af Kay Bojesen arbejder 22.4.-21.5.1983”. Udstillingsskilt af blanktrykt pap opklæbet på grålakeret masonitplade. 85×62. D. ca. 3,5.

Udført til C. Danels forretning på Gammel Kongevej 124, 1850 København V. Har hængt i forretningen i forbindelse med udstillingen.

Almindelig brugspatina, herunder nogen slitage på kanter samt ridser og mærker på overflade.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?