2044/898
Ulla Christiansson
“Babar”. Hvilestol samt tilhørende skammel med stel af birk. Betrukket med grønt stof. Formgivet 1991. Udført hos Jiö, Jönköping. (2)
Brugspatina, herunder ridser og mærker. Betræk med slitage og smuds.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud