2014/50
Søjle af mørkbejdset og rigt udskåret træ. 20. årh. H. 158. B. 40. D. 40.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag