2108/639
Gary Stephan (f. Brooklyn 1942)
Relief. Usign. Bemalet træcollage, New York 1972. 154×125.
Proveniens: Privatsamling, Sverige. Årstal og sted er bekræftet af kunstneren.
Lidt smuds og trænger til en overfladerensning.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud