2434/57
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå og overglasur farver med chrysanthemer, et insekt dækker en fejl i porcelænet. Omlavet til lampe. Mærket Qianlong, men senere. H.ekskl. montering 32 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag
35 bud