2449/1143
Vedhæng af 18 kt. guld i form af blad prydet med brillantslebet diamant og udskåren grøn safir i form af frø. Halskæde af 14 kt. guld medfølger. Samlet vægt ca. 6 g. Vedhæng L. 2,2 cm. L. 45 cm. (2)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Vurdering
1027075 | ||
864771 |