905/102
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Fiskere i købmandens bod. Sign. M. A. 08. Olie på lærred. 47×63.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 532, 1989 nr. 78, afb. s. 76.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag