2009/​134

Belgisk barometer med termometer i kasse af delvis forgyldt træ, udskåret med drage og kineserier. Sign. A. Agthe Opticien. Ca. 1900. H. 57.

Brud på skæring ved blomst. Emalje med revne. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag