1834/832
Achille Castiglioni (f. Milano 1918, d. sst. 2002)
“Arco”. Gulvlampe med fod af marmor, buet arm af forkromet metal med udtræksfunktion. Udført og mærket hos Flos. H. maks. 240.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. august 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
12 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||