2432/​878

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Fritstående to-personers sofa med ben af valnød. Sider, ryg og løse hynder betrukket med rødbrunt skind. Model 2212. Designet 1962. Udført hos Fredericia Stolefabrik. 1980'erne. L. 158.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Kradsemærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1036359 4.400 DKK
1000858 4.200 DKK
864665 4.000 DKK