2439/582
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
Figurgruppe af blanc de chine i form af moder med barn. Tryksign. Kai Nielsen. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl, 110. H. 31,5.
Almindelig brugspatina, herunder få overfladeridser og mærker.
Vurdering
988358 |