Helge Ernst (f. København 1916, d. Grevinge 1991)
“Det blå rum”, 1988. Sign. Helge Ernst samt sign. på bagsiden Helge Ernst med titel og årstal. Olie på lærred. 100×73
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020