2043/819
Ulrica Hydman-Vallien (f. Stockholm 1938)
Cirkulær vase af klart glas med overfang af spættet, flerfarvet glas. Sign. Artist Col. U H Vallien, 57869. Udført og sign. hos Boda, Sverige. H. 15,4. Diam. 24.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag