2043/​819

Ulrica Hydman-Vallien (f. Stockholm 1938)

Cirkulær vase af klart glas med overfang af spættet, flerfarvet glas. Sign. Artist Col. U H Vallien, 57869. Udført og sign. hos Boda, Sverige. H. 15,4. Diam. 24.

Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

1.000 kr.