Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)
Landskab med høstarbejdere. Sign. J. S. 1909. Olie på malepap. 27,5×45,5 cm.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 522, 1989 nr. 808.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer og enkelte ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. december 2021