2139/815
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Et par små bordstager af sterlingsølv. Sign. monogram. Udført og stemplet hos A. Michelsen, Copenhagen. Samlet vægt 81 g. H. 1,8. Diam. 4,6. Lystyllers indv. diam. 1,4. (2)
Almindelig brugsslitage, herunder nogle ridser, mærker og overfladepletter.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud