2139/​815

Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)

Et par små bordstager af sterlingsølv. Sign. monogram. Udført og stemplet hos A. Michelsen, Copenhagen. Samlet vægt 81 g. H. 1,8. Diam. 4,6. Lystyllers indv. diam. 1,4. (2)

Almindelig brugsslitage, herunder nogle ridser, mærker og overfladepletter.

Moderne kunst og design, 28. september 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

16 bud

4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK