2013/8
Burformet lysekrone med stel af sølvmalet metal, rigt behængt med prismer af bjergkrystal, otte svungne lysarme. Barokform. 20. årh.s begyndelse. H. 85. Diam. 60.
Brugsslitage. Nogle løse / manglende prismer.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag