2427/​14

Engelsk military chest af patineret eg med greb og beslag af messing, front med fire skuffer. 19. årh. H. 97. B. 92. D. 46.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Lus og brændmærke på top.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

17 bud

909788 (Autobud) 5.000 DKK
901070 4.800 DKK
909788 4.600 DKK
901070 4.400 DKK
909788 (Autobud) 4.200 DKK
901070 4.200 DKK
909788 3.800 DKK
901070 (Autobud) 3.600 DKK
909788 3.400 DKK
901070 2.700 DKK
1044982 2.600 DKK
901070 (Autobud) 2.500 DKK
1044982 2.400 DKK
901070 2.300 DKK
813742 (Autobud) 2.200 DKK
901070 2.100 DKK
813742 2.000 DKK