2009/​203

Ubekendt maler, 19. årh.

“Lundbladska graven. Fredsberg.” Usigneret. Betegnet på bagsiden Lundbladska graven. Fredsberg. Bly og vandfarve på papir monteret i passepartout. Lysmål 210×240 mm.

Enkelte mindre afskalninger og en minimal overfladeridse. Monteret i passepartout og ramme uden glas.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

500 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK