2433/1143
Citrin- og røgkvartsring af 14 kt. guld prydet med smaragdslebet citrin og røgkvarts. Vægt ca. 13 g. Front 16 mm. Str. 55.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Røgkvarts fremstår med et hak på hjørne. Ringskinne fremstår med ridser.
Vurdering
Hammerslag