1406/19
Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)
Kvindeportræt. Sign. VJ. Olie på lærred. 42×35.
Proveniens: Stempel fra kunstnerens dødsbo.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 3. februar 2014
Vurdering
Hammerslag